Yaşam

Ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede, son yolculuğuna son yolculuğuna son olarak Eskişehir’de uğurlandı.

SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde arkadaşlarıyla yüzmek için Sapanca Gölü’ne atladıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede (58), eskişehir’de gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Sapanca ilçesi Kırkpınar Mahallesi yakınlarındaki Sapanca Gölü’ne yelken açan üç arkadaştan biri olan Abdulkadir Ceylan Ede, yüzmek için suya atladı. Bir süre yüzdükten sonra boğulma tehlikesi geçiren Ede, arkadaşları tarafından sudan çıkarıldı. Ede’nin duran kalbi, sağlık ekipleri tarafından ambulansta kalp masajıyla yeniden onarıldı. Abdulkadir Ceylan Ede, kaldırıldığı Sapanca Bölge Devlet Hastanesi’nin acil servisinde yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ağır bakım ünitesinde tedavi altına alınan Abdulkadir Ceylan Ede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SON SEYAHATİNE GETİRİLDİ

Abdulkadir Ceylan Ede’nin naaşı, otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından Sakarya’dan alınarak memleketi Eskişehir’e getirildi. Ede için Üniversite Evleri Mescidi’nde cenaze namazı kılındı. Ede, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla Eskişehir Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Abdulkadir Ceylan Ede, ortada Aynalı Tahir, Pusat, Acı Hayat gibi birçok televizyon dizisinin yönetmenliğini yaptı.

haber-sivrihisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu