Haber

Atatürk’e benzediği iddiasıyla taklidi abartan isimler vatandaşları rahatsız etmeye başladı

Sosyal medyada her gün farklı bir Atatürk taklitçisine rastlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde TikTok canlı yayınından 500 bin TL topladığı söylenen Serdar Görel’in ardından konu yeniden gündeme geldi. Gazeteci Zafer Şahin’in Twitter hesabında paylaştığı ‘Atatürk taklidi’ görselinin yansımasına ‘Bu rezilliğe son verin!’ sözleri eşlik etti. Densin isyanlarını artırdı.

Hatırlarsanız bugünlerde sosyal medyada daha sık görmeye başladığımız “Atatürk’e benzeyen adam” akımı Göksel Kaya ile başlamıştı.

Sosyal medyadaki paylaşımlarından giyim kuşamına ve saç boyasına kadar kendisini ‘Atatürk’e benzeten Göksel Kaya, sinema ve tiyatrolardan teklif aldığını duyurdu. Üstelik bir dönem durumunu abarttığı için eleştirilmiş ve ‘Ben dahil hiç kimse Atatürk gibi değildir. Onun gibisi yok. O özel bir insan, seçilmiş bir lider.’ Bir açıklama yaptı.

Hatta hatırlarsanız bu konuda “Atatürk’e benzeyen adamlar” tartışması bile yaşanmıştı ve Göksel Kaya, kendi çıkarı olarak seçtiği bu benzerliğin başkalarına hiçbir faydası olmadığı iddialarıyla gündeme gelmişti.

Göksel Kaya’nın o dönemde kendisine ‘Paşam’ diye hitap edilmesine izin vermesi herkesi çok sinirlendirdi ve toplumla dalga geçtiği için eleştirildi. Atatürk’e ‘az’ benzediği için gündeme gelen Ziya Güler de durumdan para kazanmak istediğini ancak Göksel Kaya’nın buna izin vermediğini belirtti.

Bu olayların ardından Serdar Görel ile de karşılaştık.

TikTok’ta Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çeken Görel’in, geçtiğimiz hafta canlı yayında 1 saatte 500 bin TL hediye topladığı söylendi.

Bunun üzerine gazeteci Zafer Şahin, Muğla Milas’ta Mareşal üniforması giyen, Atatürk gibi dolaşan ve herkesi selamlayan bir kişinin görüntüsünü paylaştı.

Videoda askeri üniformalı şahsın arkasında Gençlik Marşı çalınırken masaları selamlayıp etkinlikten ayrılırken alkışlandığı görüldü.

Bu taklitler her geçen gün arttıkça “5816 nerede?” diye sordu.

??

??

??

??

??

??

??

??

Son olarak şu görüntüyle iddiayı sonlandıralım: “Herkes Atatürk’e benzeyemez. Atatürk tektir. Keşke bu ülkede her yeşil gözlü Atatürk’ün bir Atatürk’ü olsaydı…”

haber-celikhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu