Haber

Giannis Antetokounmpo: 2020’de emekli olmayı düşündüm

Milwaukee Bucks’ın süper yıldızı Giannis Antetokounmpo, 2020’de basketbolu bırakmayı düşündüğünü itiraf etti.

Milwaukee Journal Sentinel’den Lori Nickel ile yaptığı röportajda Antetokounmpo, basketbolu bir süreliğine bırakmaya hazır olduğunu söyledi:

Milwaukee Bucks’ın süper yıldızı Giannis Antetokounmpo, 2020’de basketbolu bırakmayı düşündüğünü itiraf etti.

Milwaukee Journal Sentinel’den Lori Nickel ile yaptığı röportajda Antetokounmpo, basketbolu bir süreliğine bırakmaya hazır olduğunu söyledi:

“Bizim yaptığımız zor bir iş, hiç de kolay değil. 2020’de basketbolu bırakmaya hazırdım. Ve evet, yönetimle de bu konuyu görüştüm. İşe yaramayan hiçbir şey yapmıyorum.” Ben mutluyum, bunu yapmak istemiyorum.Evde kalıyorum, çocuklarım ve ailemle mutlu olmaya çalışıyorum.Umurumda değil.Ve o zaman NBA tarihinin en büyük kontratını imzaladım.

Ve normalde herkes bana deliymişim gibi baktı. “NBA tarihinin en büyük sözleşmesini imzaladın, basketbolu ve tüm o parayı çöpe mi atacaksın?” diyorlardı. O parayı yanına al…”

“Yardım almaya karar verdim”

Geçmişte Chicago Bulls yıldızı DeMar DeRozan ve Miami Heat’in deneyimli Kevin Love’ı da dahil olmak üzere çok sayıda oyuncu akıl sağlığı hakkında konuştu.

COVID-19’un ortaya çıkması, ligin Orlando balonuna geri dönmesi, bitmeyen sponsorluk anlaşmaları ve babası Giannis’in kaybıyla birlikte birçok kişi için 2020’de benzeri görülmemiş gerilimlerle uğraşıyordu.

Ancak Bucks süperstarı, basketbolu bırakmak yerine yardım aramaya karar verdi ve psikolojik danışmanlık almaya başladığını açıkladı:

“Bir danışmana gidiyordum. Bana sadece daha iyi bir basketbolcu değil, aynı zamanda daha iyi bir eş, daha iyi bir baba, daha iyi bir erkek kardeş, daha iyi bir oğul ve daha iyi bir insan olmamda çok yardımcı oldu. Sadece kendime odaklanmanın yanı sıra, “Bu aynı zamanda duygularımı diğer insanlara yansıtabilmekle de ilgili. Çünkü bir noktada herkesten uzaklaşmaya çalışıyordum. Ve ben o tür bir insan değilim; çok sosyalim. kişi. Diğer insanlarla etkileşim kurmayı seviyorum.”

Takımın yıldızlarından biri

Giannis, Aralık 2020’de beş yıllık, 228 milyon dolarlık bir süper maksimum sözleşme imzaladı ve o zamandan beri kariyerini daha iyi hale getireceğinden emin.

“Greek Freak”, Bucks’ı 2021’de 1971’den beri ilk NBA şampiyonluğuna taşıdı ve takımın 2022’de Doğu Konferansı yarı finallerine giden yolculuğuna öncülük etti. Milwaukee grubu bu sezonu Doğu’da 58-24 birinci bitirdi ve bir galibiyet daha alacak durumda. bu sene şampiyonluk

Antetokounmpo, 2022-23 döneminde 63 maçta 31.1 sayı, 11.8 ribaund ve 5.7 asist ortalamaları yakalayarak kariyerinin istatistiki açıdan en elverişli dönemlerinden birini yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu