Haber

Denizli’de alkollü sürücünün çarptığı iki lise öğrencisinin ölümüne neden olan kazanın yargılanmasına başlandı.

??????? Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan iki lise öğrencisine otomobille çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla dava açılan alkollü sürücünün davası başladı.

Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, ölen lise öğrencilerinin yakınları İklim Göksu Dönmez (17) ve Emre Çakıl (17), tutuklu sanık FA (27) ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık FA, polise verdiği “Domuza çarptım sandım” ifadesinin doğru olmadığını savundu.

Olay günü neye çarptığını hatırlamadığını ve yaşananlara üzüldüğünü belirten FA, “Kazanın ardından korktuğum için duramadım ve kaçtım. Gençleri fark etmedim. İnsanlar. Sonra eve gittiğimde gözyaşlarına boğuldum. Kaza istemeden oldu. Ailelerden özür diliyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, kazayla ilgili bilirkişi raporu alınması ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 15 Ekim’de Kervansaray İlçesi Barbaros Bulvarı üzerinde yolun karşısına geçmeye çalışan 12. sınıf lise öğrencileri İklim Göksu Dönmez ve Emre Çakıl’a yabancı plakalı otomobil çarptı. İki genç olay yerinde hayatını kaybetti. kaza.

Kazanın ardından park halindeki otomobilin sürücüsü FA’nın yüzde 2,55 alkollü olduğu tespit edilirken, tutuklanan sürücü hakkında “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu