Haber

Avusturya’da geçici yerleşim yerlerinde kalan bir grup mülteci açlık grevine başladı.

Avusturya’nın Slovenya sınırındaki Steiermark eyaletindeki geçici çadır yerleşiminde kalan 30’a yakın mülteci, kalıcı merkezlere geçiş sürecinin uzaması nedeniyle açlık grevine başladı.

Styria, Spielfeld’deki mülteci ve sığınmacılar için ilk kabul merkezindeki 70 mülteciden yaklaşık 30’u açlık grevine başladı.

Burada mültecilere yardım eden sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde başlatılan eylemde, mültecilerin geçici yerleşim yerlerinden kalıcı barınma merkezlerine geçiş süresinin uzun olduğu, Noel tatilinin yaklaşması nedeniyle bu sürecin uzayacağı ve bir Bu durum için analiz istendi.

Sınır Kapısı sivil toplum kuruluşu sözcüsü Petra Leschanz, basına yaptığı açıklamada, mültecilerin günlerdir geçici kabul merkezinden kalıcı yerleşim yerlerine taşınmadığını, burada kalanların sürenin uzamasından rahatsız olduğunu söyledi. yaklaşan Noel tatili nedeniyle süreç.

Leschanz, mültecilerin bürokratik sürecin nasıl ilerleyeceği konusundaki belirsizlikten şikayetçi olduklarını ve bir an önce mülteci ve sığınmacılar için kalıcı barınma merkezlerine taşınmak istediklerini belirtti.

Açlık grevinin süresi bilinmezken, sığınmacıları kalıcı yerleşim yerlerine ulaştıracak kurum, bir sonraki nakil işleminin ne zaman yapılacağına dair bilgi paylaşamayacaklarını şimdilik açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu