Haber

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan 7 yavrunun ölümüne ilişkin açıklama

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) boş arazide 7 yavrunun ölümünden sorumlu olanların bulunması için soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü bildirdi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 7 yavrunun ölü bulunmasının ardından 14 Ocak’ta kolluk kuvvetlerine talimat verildiği ve soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi.

Basında yer alan bazı haberler nedeniyle kamuoyunun hatasız olarak bilgilendirilmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için gerekli tüm soruşturmalar titizlikle yürütülmektedir. sorumluları tespit etmek ve haklarında yasal işlem başlatmaktır.” kelime kullanıldı.

OSB’deki bir fabrikada çalışan personel beslediği yavruların boş bir yerde hareketsiz yattığını görünce durumu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirdi ve olay yerine gelen ekipler 7 yavrunun hayatını kaybettiğini belirledi. .

Konuyla ilgili başlatılan soruşturmada telef olan köpeklerden biri ölüm nedenlerinin öğrenilmesi için Konya Veteriner Muayene Kurumu’na sevk edildi.

haber-tavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu